TA STRONA UŻYWA COOKIE. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. >> zamknij
Delicol 15ml Krople dla niemowląt 10/2017

Delicol 15ml Krople dla niemowląt 10/2017

BLOZ 7: brak danych Dostępność: produkt niedostępny Producent: AFLOFARM FABRYKA LEKÓW SP.Z O.O. Kod EAN-13: 5906071042190

14.50 PLN

Przepraszamy, ten produkt nie jest aktualnie dostępny w naszej ofercie.

Opis produktu

Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego.

Na kolkę niemowlęcą - enzym laktaza.

Skład
maltoza, woda, sacharoza, maltodekstryna, laktaza, chlorek sodu.
Enzym laktaza naturalnego pochodzenia, z wyciągu grzyba Aspergillus oryzat


Właściwości
Niedobór laktozy może skutkować przejściowymi dolegliwościami trawiennymi spowodowanymi nietolerancją laktozy wpożywieniu. Może to być istotny czynnik u dzieci z kolką.

Delicol rozkłada laktozę zawartą w mleku i sprawia, że staje się ono lepiej przyswajalne. Dzięki temu eliminuje dolegliwości kolkowe.

Cechy kropli Delicol:
    duża aktywność enzymu laktazy naturalnego pochodzenia z wyciągu grzyba Aspergillus oryzae Aspergillus oryzae to stabilne i biologicznie aktywne źródło laktazy,
    stabilność w pH kwasu żołądkowego


Przeznaczenie
Delicol stanowi żywność specjalnego przeznaczenia medycznego w postaci kropli i jest przeznaczony do postępowania dietetycznego w stanach przejściowych dolegliwości trawiennych spowodowanych nietolerancją laktozy w pożywieniu u niemowląt .

Produkt Delicol przeznaczony dla niemowląt od urodzenia do 3-4 miesiąca życia..
Delicol może być używany zarówno podczas karmienia piersią, jak również podczas karmienia mlekiem modyfikowanym.

 

Sposób użycia
Stosować pod nadzorem lekarza.

Ilość kropli produktu dodawana do posiłku powinna być dostosowana do indywidualnych potizeb organizmu. Z tego powodu zaleca się, aby początkowo stosować minimalną ilość kropli określoną w tabeli, a w przypadku braku skuteczności stopniowo zwiększać porcję maksymalnie do górnej wartości z podanych przedziałów. Wstrząsnąć przed użyciem.

Karmienie piersią: Stosując się do zaleceń dozowania podanego w tabeli odmierz odpowiednią ilość kropli na łyżeczkę. Podaj dziecku do bezpośredniego spożycia. Kontynuuj karmienie piersią.
Wiek dziecka     Ilość kropli na posiłek
od 0 do 2 tygodni     7-8 kropli
od 3 do 4 tygodni     8-9 kropli
od 1 do 2 miesięcy     9-11 kropli
od 2 do 3 miesięcy     11-14 kropli
o 3 do 4 miesięcy     12-15 kropli
> 4 miesiące     14-17 kropli

Mleko modyfikowane: Mleko modyfikowane przygotowali zgodnie z zaleceniami producenta. Dodaj krople Delicol zgodnie z tabelą dozowania do mleka o temperaturze właściwej do podania. Nie przechowywać niespożytego mleka.
Ilość mleka     Ilość kropli na posiłek
60 ml                           6-7 kropli
90 ml                           6-10 kropli
120 ml                           7-14 kropli
150 ml                           10-17 kropli
180 ml                           11-20 kropli
>180 ml                           15-25 kropli

W trakcie przygotowywania mleka należy zawsze postępować zgodnie ze sposobem użycia. Nie dodawać kropli Delicol do mleka, które jest bardzo ciepłe albo bardzo zimne. Delicol zawiera enzym laktazę, który ulega zniszczeniu pod wpływem wysokiej temperatury. Zaleca się, by krople dodawać do pokarmu w temperaturze pokojowej.
Przeciwwskazania i środki ostrożności

Produkt jest niekompletnym środkiem spożywczym. Nie może być stosowany jako jedyne źródło pożywienia. Produktu nie należy stosować pozajelitowe. W przypadku wystąpienia niepokojących objawów u dziecka, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

    Przechowywać w suchym miejscu, w oryginalnym opakowaniu, w temperaturze poniżej 25°C
    Nie narażać na działanie promieni slonecznych i ciepła.
    Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
    Po otwarciu opakowania preparat powinien być zużyty w ciągu 3 tygodni.

Data ważności: 10/2017

Opinie

Poniżej znajdują się opinie i komentarze dotyczące produktu. Przy użytkownikach, którzy przez oceną zakupili produkt w naszej aptece znajduje się oznaczeni uwiarygodniające opinie.


Zamieść własną opinię.

Poniższy formularz służy wyrażaniu Państwa opinii odnośnie wskazanego produktu - w celu wyrażenia opinii na temat naszego sklepu lub procesu zakupowego, prosimy o skorzystanie z formularza w serwisie Ceneo.pl, do którego link powinno otrzymać Państwo w ciągu 3 dni od złożenia zamówienia.

Poleć ten produkt znajomemu!

Szanujemy Państwa prywatność - podane informacje nie są zapisywane w naszych bazach i nie są wykorzystywane w celach marketingowych.