TA STRONA UŻYWA COOKIE. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. >> zamknij
NIZORAL 100ml SZAMPON LECZNICZY PRZECIWŁUPIEŻOWY

NIZORAL 100ml SZAMPON LECZNICZY PRZECIWŁUPIEŻOWY

BLOZ 7: brak danych Dostępność: produkt niedostępny Producent: STADA ARZNEIMITTEL AG Kod EAN-13: 5909990304639

22.85 PLN

Przepraszamy, ten produkt nie jest aktualnie dostępny w naszej ofercie.

Opis produktu

Lek Nizoral, szampon leczniczy jest wskazany w leczeniu i profilaktyce następujących chorób skóry wywołanych przez drożdżaki z rodzaju Malassezia.

 

Skład
1 g szamponu zawiera 20 mg ketokonazolu. Inne składniki to: sól sodowa eteru monolaurylolosulfonobursztynowego, sól disodowa eteru laurylosulfonowego, dietanolamid kwasu tłuszczowego oleju kokosowego, laurdimonium, makrogolu 120 metyloglukozodioleinian, kompozycja zapachowa, sodu chlorek, imidomocznik, sodu wodorotlenek, kwas solny stężony, erytrozyna sodowa, woda oczyszczona.

 

Dawkowanie
O ile lekarz nie zaleci inaczej, Nizoral szampon leczniczy, zwykle stosuje się jak opisano poniżej:
nanieść niewielką ilość szamponu na zakażoną skórę.
używając niewielkiej ilości wody rozprowadzić szampon równomiernie na skórze. W przypadku długich włosów wystarczy umyć jedynie skórę głowy.
wcierać szampon w skórę, aż do uzyskania piany.
pozostawić na skórze przez 3 do 5 minut, a następnie spłukać.
na co dzień można używać zwykłego szamponu.

 

łupież pstry - stosować raz na dobę przez 5 kolejnych dni.
łojotokowe zapalenie skóry i łupież skóry głowy - stosować dwa razy w tygodniu przez 2 do 4 tygodni.


Działanie
Nizoral w postaci szamponu leczniczego jest lekiem przeciwgrzybiczym do stosowania miejscowego na skórę. Lek zawiera substancję czynna ketokonazol.

 

Wskazania
łupież owłosionej skóry głowy,
łojotokowe zapalenie skóry,
łupież pstry wywołany przez Pityriasis versicolor.


Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na ketokonazol lub którykolwiek z pozostałych składników leku Nizoral.

 

Działania niepożądane

Mogą wystąpić reakcje miejscowe, jak pieczenie, swędzenie, podrażnienie, a także objawy przetłuszczania bądź wysuszania włosów.

W rzadkich przypadkach, głównie u pacjentów z chemicznie zniszczonymi lub z siwymi włosami było obserwowane odbarwienie włosów.

Bardzo rzadko (u mniej niż 1 na 10000 pacjentów stosujących lek) występowały reakcje nadwrażliwości, łysienie, wysypka, pokrzywka, podrażnienie skóry, suchość skóry, odczyny w miejscu podania.

 

 

Opinie

Poniżej znajdują się opinie i komentarze dotyczące produktu. Przy użytkownikach, którzy przez oceną zakupili produkt w naszej aptece znajduje się oznaczeni uwiarygodniające opinie.


Zamieść własną opinię.

Poniższy formularz służy wyrażaniu Państwa opinii odnośnie wskazanego produktu - w celu wyrażenia opinii na temat naszego sklepu lub procesu zakupowego, prosimy o skorzystanie z formularza w serwisie Ceneo.pl, do którego link powinno otrzymać Państwo w ciągu 3 dni od złożenia zamówienia.

Poleć ten produkt znajomemu!

Szanujemy Państwa prywatność - podane informacje nie są zapisywane w naszych bazach i nie są wykorzystywane w celach marketingowych.