TA STRONA UŻYWA COOKIE. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. >> zamknij
Uwaga: z powodów problemów technicznych mogą Państwo nie otrzymywać maili z potwierdzeniem zamówienia i/lub rejestracji. Pracujemy nad usunięciem usterki.
JUVIT D3 BABY Z POMPKĄ 10 ML

JUVIT D3 BABY Z POMPKĄ 10 ML

BLOZ 7: brak danych Dostępność: produkt dostępny Producent: Hasco - Lek Kod EAN-13: 5904055002536

11.18 PLN

Opis produktu

Wskazania:

Krople doustne z pompką Juvit Baby D3 to suplemet diety przeznaczony do stosowania celem profilaktyki niedoboru witaminy D3. Krople są szczególnie polecane dla niemowląt.

Działanie:

Witamina D3 odgrywa bardzo ważną rolę w regulacji gospodarki wapniowo-fosforowej w ustroju. Działa wspomagająco na prawidłowe wchłanianie wapnia i fosforu, przyczyniając się do prawidłowego rozwoju i mineralizacji kości. Niedobór witaminy D3 może skutkować upośledzeniem mineralizacji kości, niedostatecznym uwapnieniem nowo tworzącej się tkanki kostnej prowadzącym do zmian krzywiczych u niemowląt i małych dzieci. Mechanizm jej działania polega na poprawie wykorzystywania wapnia i fosforu, co przyczynia się do prawidłowego tworzenia kości. Niemowlęta karmione piersią są szczególnie narażone na niedobory witaminy D3, gdyż pokarm kobiecy nie zawiera wystarczającej ilości witaminy D3. Zgodnie z zaleceniami Zespołu Ekspertów dotyczącymi profilaktyki  niedoboru witaminy D niemowlęta, które karmione są piersią wymagają suplementacji  witaminy D od pierwszych dni życia w dawce 10 mg (400 j.m.) codziennie. Natomiast u niemowląt karmionych w sposób mieszany lekarz ustala dawkę witaminy D indywidualnie, obliczając jej zawartość w podawanym mleku modyfikowanym. Ponieważ stężenie witaminy D w pokarmie kobiecym jest bardzo małe, w obliczeniach nie uwzględnia się jej podaży.

Dawkowanie:

Opakowanie posiada pompkę dozującą, która umożliwia odmierzenie właściwej dawki.
Z butelki odkręć nakrętkę i usuń pierścień zabezpieczający, a następnie nakręć pompkę dozującą.

Niemowlęta od pierwszych dni życia: 2 naciśnięcia (do oporu) pompki dozującej 1 raz dziennie lub 1 naciśnięcie (do oporu) pompki dozującej 2 razy dziennie doustnie lub do ściągniętego mleka matki.
Przy podawaniu w butelce ze ściągniętym pokarmem należy upewnić się, że dziecko wypiło całą porcję mleka.
Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji produktu.

Przeciwwskazania:

Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety ani zdrowego trybu życia. Nie należy przekraczać zalecanej porcji produktu do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci. Przed zastosowaniem produktu sugerujemy zapoznanie się z dokładnymi informacjami podanymi na opakowaniu lub załączonej ulotce.

Data ważnośći: 

03/2021

Opinie

Poniżej znajdują się opinie i komentarze dotyczące produktu. Przy użytkownikach, którzy przez oceną zakupili produkt w naszej aptece znajduje się oznaczeni uwiarygodniające opinie.


Zamieść własną opinię.

Poniższy formularz służy wyrażaniu Państwa opinii odnośnie wskazanego produktu - w celu wyrażenia opinii na temat naszego sklepu lub procesu zakupowego, prosimy o skorzystanie z formularza w serwisie Ceneo.pl, do którego link powinno otrzymać Państwo w ciągu 3 dni od złożenia zamówienia.

Poleć ten produkt znajomemu!

Szanujemy Państwa prywatność - podane informacje nie są zapisywane w naszych bazach i nie są wykorzystywane w celach marketingowych.