TA STRONA UŻYWA COOKIE. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. >> zamknij
Uwaga: z powodów problemów technicznych mogą Państwo nie otrzymywać maili z potwierdzeniem zamówienia i/lub rejestracji. Pracujemy nad usunięciem usterki.
URO FURAGINUM MAX 100MG 30TABL.

URO FURAGINUM MAX 100MG 30TABL.

BLOZ 7: brak danych Dostępność: produkt dostępny Producent: ADAMED CONSUMER HEALTHCARE S.A.

12.87 PLN

Opis produktu

Opis produktu

UroFuraginum max jest lekiem składającym się z 30 tabletek. Substancją czynną jest furazydyna zwana także furaginą, która działa przeciwbakteryjnie. Stosowana w leczeniu i profilaktyce ostrych i przewlekłych zakażeń dolnych dróg moczowych. Zwalcza najczęstsze objawy czyli przenikliwy ból podbrzusza, nasilający się podczas oddawania moczu, pieczenie oraz częstomocz.

Skład

1 tabletka zawiera:

  • 100mg furazydyny zwanej także furaginą.

 

Inne składniki:

  •  laktoza jednowodna
  •  celuloza mikrokrystaliczna krzemowana o składzie: celuloza mikrokrystaliczna 98% i krzemionka koloidalna bezwodna 2%
  •  magnezu stearynian
  •  krzemionka koloidalna bezwodna
  •  karboksymetyloskrobia sodowa typu A.
 

Wskazania

Wskazaniem do stosowania leku uroFuraginum max jest zakażenie dróg moczowych. 

Działanie

W leku znajduje się furazydyna zwana także furaginą jest ona pochodną nitrofuranu, która hamuje rozwój bakterii wywołujących zakażenia dolnych dróg moczowych, a także zwalcza wszystkie objawy towarzyszące takim zakażeniom. 

Dawkowanie

Dorośli i młodzież powyżej 15 roku życia:

Pierwszy dzień stosowania: 400mg na dobę w 4 dawkach podzielonych (1 tabletka co 6 godzin);

następne dni leczenia: 300mg na dobę w 3 dawkach podzielonych (1 tabletka co 8 godzin).

Najczęściej lek stosuje się 7-8 dni. Jeśli objawy nie ustąpią bądź nasilą się po 7-8 dniach, należy zwrócić się do lekarza.

Przeciwwskazania

Nie przyjmować leku jeśli osoba uczulona jest na furazydynę lub pochodne nitrofuranu lub na którykolwiek z pozostałych składników tego leku. W I trymestrze ciąży, w okresie donoszonej ciąży (od 38 tygodni) i porodu, ze względu na ryzyko wystąpienia u noworodka niedokrwistości hemolitycznej. Nie stosować leku u dzieci i młodzieży poniżej 15 roku życia, oraz jeśli u pacjenta występuje niewydolność nerek, także jeżeli u pacjenta występuje rozpoznana polineuropatia np. w przebiegu cukrzycy oraz jeżeli u pacjenta występuje niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej. 

Dodatkowe

Furazydyna przenika do kobiecego mleka, więc nie zaleca się aby stosowały go kobiety karmiące piersią. Lek zawiera 129 mg laktozy jednowodnej, jeżeli stwierdzono u osoby nietolerancję niektórych cukrów, przed stosowaniem taka osoba powinna zgłosić się do lekarza.

DATA:2020/07

Opinie

Poniżej znajdują się opinie i komentarze dotyczące produktu. Przy użytkownikach, którzy przez oceną zakupili produkt w naszej aptece znajduje się oznaczeni uwiarygodniające opinie.


Zamieść własną opinię.

Poniższy formularz służy wyrażaniu Państwa opinii odnośnie wskazanego produktu - w celu wyrażenia opinii na temat naszego sklepu lub procesu zakupowego, prosimy o skorzystanie z formularza w serwisie Ceneo.pl, do którego link powinno otrzymać Państwo w ciągu 3 dni od złożenia zamówienia.

Poleć ten produkt znajomemu!

Szanujemy Państwa prywatność - podane informacje nie są zapisywane w naszych bazach i nie są wykorzystywane w celach marketingowych.


Klienci, którzy kupili ten produkt kupili również: