TA STRONA UŻYWA COOKIE. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. >> zamknij
Otrivin dla dzieci 0,5mg/ml

Otrivin dla dzieci 0,5mg/ml

BLOZ 7: brak danych Dostępność: produkt dostępny Producent: NOVARTIS CONSUMER HEALTH GMBH Kod EAN-13: 5909990944415

14.40 PLN

Opis produktu

Substancją czynną leku Otrivin dla dzieci jest ksylometazoliny chlorowodorek.


Skład
Substancją czynną leku Otrlvln dla dzieci jest ksylometazoliny chlorowodorek. Jeden ml roztworu zawiera 0,5 mg ksylometazoliny chlorowodorku.

Pozostałe składniki leku to: benzalkoniowy chlorek, disodu edetynian, sodu dlwodorofosforan dwuwodny, disodu fosforan dwunastowodny, sodu chlorek, sorbitol 70%, hypromeloza 4000, woda oczyszczona.


Dawkowanie
Lek należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarz lub według ulotki dla pacjenta. W razie wątpliwości należ skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.
Dzieci w wieku od 2 do 5 lat (pod nadzorem dorosłych): 1 dawka aerozolu Otrivin dla dzieci do każdego otworu nosowego 1 do 2 razy na dobę (co 8-10 godzin). Nie należy stosować więcej niż-3 razy na dobę.
Dzieci w wieku od 6 do 11 lat (pod nadzorem dorosłych): 1 lub 2 dawki aerozolu Otrivin dla dzieci do każdego otworu nosowego 2 do 3 razy na dobę. Nie należy stosować więcej niż 3 razy na dobę.
Zaleca się, aby ostatnią dawkę leku przyjąć bezpośrednio przed pójściem spać.
Leku Otrivin dla dzieci nie należy stosować dłużej niż przez 10 kolejnych dni. Jeśli objawy nadal utrzymują się, należy skontaktować się z lekarzem.
Stosowanie leku przez okres dłuższy niż 10 dni lub w dawkach większych niż zalecane może spowodować nasilenie objawów lub ich nawrót.


Działanie
Otrivin dla dzieci jest miejscowo działającym lekiem, który poprzez obkurczanie naczyń krwionośnych zmniejsza przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa oraz ilość wydzieliny.
Pacjentom z uczuciem zatkanego nosa, ułatwia oddychanie przez nos. Specjalny skład leku (substancje wykazujące działanie nawilżające) zapobiega wysychaniu i podrażnieniu błony śluzowej nosa. Działanie leku Otrivin dla dzieci rozpoczyna się w ciągu 2 minut i utrzymuje się do dwunastu godzin
Lek ułatwia odpływ wydzieliny z zapalnie zmienionych zatok przynosowych. Dzięki zmniejszaniu przekrwienia błony śluzowej jamy nosowo-gardłowej, może być stosowany wspomagająco w zapaleniu ucha środkowego. Otrivindla dzieci ułatwia wziernikowanie nosa (badanie jamy nosowej).


Wskazania
Otrivin dla dzieci jest wskazany do stosowania u dzieci w wieku od 2 do 11 lat.
Nadmierne przekrwienie błony śluzowej nosa występujące w przebiegu przeziębienia, kataru siennego, alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, zapalenia zatok.

 

Przeciwwskazania
Nie stosować leku Otrivin 0,05%:
    jeśli pacjent ma uczulenie na ksylometazoliny chlorowodorek lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.
    jeśli pacjent przebył operację wykonywaną przez nos, np. usunięcie przysadki lub operację przebiegającą i „odsłonięciem opony twardej (operacja mózgu wykonywana przez nos lub usta),
    jeśli pacjent ma jaskrę z wąskim kątem przesączania (podwyższone ciśnienie w oku).
    jeśli u pacjenta błona śluzowa nosa jest bardzo sucha (wysychające zapalenie błony śluzowej nosa lub zanikowe zapalenie błony śluzowej nosa).


Działania niepożądane
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Częste działania niepożądane (występują rzadziej niż u 1 do 10 na 100 pacjentów): suchość lub podrażnienie błony śluzowej nosa, nudności, ból głowy, pieczenie w miejscu podania
Bardzo rzadkie działania niepożądane (występują rzadziej niż u 1 na 10000 pacjentów): reakcja alergiczna (wysypka skórna, swędzenie), przemijające zaburzenia widzenia, niemiarowa lub przyspieszona czynność serca.

 

Ostrzeżenia i środki ostrożności
Otrivin dla dzieci zawiera chlorek benzalkoniowy, który może powodować podrażnienie błon śluzowych.
W celu uniknięcia szerzenia się zakażenia jedno opakowanie leku powinno być stosowane tylko przez jednego pacjenta.

    Przechowywać w temperaturze pokojowej.
    Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

Stosowanie innych leków
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.
Ciąża i karmienie piersią
Jeśli pacjentka Jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.


Stosowanie leku u dzieci i młodzieży
Leku Otrivin dla dzieci nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 2 lat.

Stosowanie u dzieci w wieku od 2 do 11 lat powinno odbywać się pod nadzorem osoby dorosłej.


Data ważności: 09/2018

Opinie

Poniżej znajdują się opinie i komentarze dotyczące produktu. Przy użytkownikach, którzy przez oceną zakupili produkt w naszej aptece znajduje się oznaczeni uwiarygodniające opinie.


Zamieść własną opinię.

Poniższy formularz służy wyrażaniu Państwa opinii odnośnie wskazanego produktu - w celu wyrażenia opinii na temat naszego sklepu lub procesu zakupowego, prosimy o skorzystanie z formularza w serwisie Ceneo.pl, do którego link powinno otrzymać Państwo w ciągu 3 dni od złożenia zamówienia.

Poleć ten produkt znajomemu!

Szanujemy Państwa prywatność - podane informacje nie są zapisywane w naszych bazach i nie są wykorzystywane w celach marketingowych.