TA STRONA UŻYWA COOKIE. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. >> zamknij
Hylo-Dual krople do oczu z ektoiną 10ml

Hylo-Dual krople do oczu z ektoiną 10ml

BLOZ 7: brak danych Dostępność: produkt dostępny Producent: brak danych

34.90 PLN

Opis produktu

Wskazania:

Hylo-Dual Nawilżające krople do oczu z ektoiną to krople wskazane do stosowania w przypadku niewystarczającego nawilżenia oczu czy nadwrażliwości na pyłki roślin, sierść zwierząt lub kurz domowy, którym towarzyszą objawy takie jak: piekące, swędzące i łzawiące oczy czy odczucie obecności piasku pod powiekami. Przeznaczone są dla osób dorosłych oraz dzieci powyżej 6. roku życia.

 

Działanie:

Nawilżające krople do oczu z ektoiną Hylo-Dual to sterylny roztwór bez konserwantów, zawierający 0,5 mg/ml hialuronianu sodu, 20 mg/ml ektoiny, bufor boranowy i wodę. Kwas hialuronowy to naturalna substancja, która występuje w oku i innych częściach organizmu. Cechują go szczególne fizykalne właściwości tworzenia równomiernego, stabilnego filmu łzowego długo utrzymujacego się na powierzchni oczu i odpornego na wypłukiwanie. Ektoina zaś jest naturalną substancją pozyskaną z drobnoustrojów żyjących w ekstremalnych warunkach (np. w słonych jeziorach). Mikroorganizmy te, by przetrwać w tych niesprzyjających warunkach wytwarzają naturalną substancję zwaną ektoiną. Zwiększa ona zdolność wiązania wody przez struktury powierzchniowe oka, generując na powierzchni spojówek fizjologiczną barierę, która utrudnia działanie alergenów. Ektoina jednocześnie działa stabilizująco na rozpuszczalną w tłuszczach warstwę filmu łzowego, która przeciwdziała nadmiernemu wyparowywaniu łez. Wspólne działanie hialuronianu sodu i ektoiny odpowiada za intensywne i długotrwałe nawilżenie oczu zabezpieczając je tym samym przed nadmiernym, szczególnie szkodliwym dla nich wyparowywaniem łez. Takie działanie redukuje podrażnienia oczu będące efektem szkodliwego wpływu otaczającego środowiska, które prowadzą do wystąpienia objawów zapalnych takich jak reakcje typu alergicznego (swędzenie i pieczenie oczu). Krople Hylo-Dual działają nawilżająco na rogówkę i spojówki, zabezpieczają oczy przed nadmiernym wyparowywaniem łez i zmniejszają podrażnienie oczu towarzyszące zapaleniom i alergiom. Dzięki ich stosowaniu odczucie piekących oczu zostaje wyeliminowane, a my odzyskujemu uczucie komfortu. Krople to sterylny roztwór wolny od fosforanów i konserwantów.

 

Dawkowanie:

Hylo-Protect należy dawkować indywidualnie zgodnie z zaleceniem lekarza okulisty.
Zwykle podaje się dorosłym i dzieciom powyżej 6. roku życia 1 kroplę 3 razy dziennie do worka spojówkowego każdego oka.
W przypadku częstszego stosowania Kropli (np. częściej niż 10 razy dziennie) lub przy silniejszych dolegliwościach należy poddawać się regularnym badaniom przez lekarza okulistę.
Hylo-Dual przeznaczony jest do długotrwałego stosowania.

 

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

 

Opinie

Poniżej znajdują się opinie i komentarze dotyczące produktu. Przy użytkownikach, którzy przez oceną zakupili produkt w naszej aptece znajduje się oznaczeni uwiarygodniające opinie.


Zamieść własną opinię.

Poniższy formularz służy wyrażaniu Państwa opinii odnośnie wskazanego produktu - w celu wyrażenia opinii na temat naszego sklepu lub procesu zakupowego, prosimy o skorzystanie z formularza w serwisie Ceneo.pl, do którego link powinno otrzymać Państwo w ciągu 3 dni od złożenia zamówienia.

Poleć ten produkt znajomemu!

Szanujemy Państwa prywatność - podane informacje nie są zapisywane w naszych bazach i nie są wykorzystywane w celach marketingowych.